Na Slovensku bude možné platiť aj iPhonom, prichádza služba Apple Pay!

.

Majitelia mobilných zariadení s operačným systémom Android (verzia 4.4 a vyššia) dnes môžu svoj mobil využiť okrem iného i k bezkontaktnej platbe v obchodoch a to praktickým priložením mobilu k terminálu. Po novom sa ale totožnej služby dočkajú aj majitelia operačných systémov iOS.

iphone

Zatiaľ, čo služba Google Pay nám už umožňuje platiť s andoidovým mobilom v plnom prúde, slovenskí majitelia iPhonov si ešte chvíľu počkajú, služba pre iOS začne fungovať pravdepodobne nástupom nového roku, v Česku už dokonca túto jeseň. Jej názov má byť podľa všetkého Apple Pay (žiadne prekvapenie).
Práve forma bezkontaktných platieb predstavuje po viacerých stránkach praktické využitie v bežných situáciách, ku ktorým nebude potrebné mať pri sebe peniaze a dokonca ani kreditnú kartu. K celej operácii vám stačí iba mobil, respektíve smartfón s operačným systémom Android 4.4 a vyšším. Platiť formou Google Pay je na Slovensku možné už pol roka. V Česku už onedlho a na Slovensku za pár mesiacov bude možné k týmto účelom využiť aj operačný systém iOS a jeho novinku Apple Pay, čo nás v podstate posúva k ďalšiemu zisteniu.

 Platiť by sa tak následne dalo aj hodinkami!
Konkrétne smarthodinkami Apple Watch. Apple sa pripravuje aj na túto alternatívu, nakoľko majiteľov týchto hodiniek nie je málo a táto platforma by predstavovala šikovný spôsob, ako zrealizovať platbu naozaj praktickým spôsobom. Disponujú totožným operačným systémom ako iPhone, čiže platenie hodinkami od Apple má byť logickým následkom.

.

hodinky

Platiť formou Apple Pay je prakticky možné už dnes, nakoľko niektoré banky a ich služby sú na túto aplikáciu pripravené už aj u nás (napr. mobilná banka N26). Jediným problémom zatiaľ zostáva, že služba, respektíve aplikácia v mobile, nie je v našej krajine zatiaľ v oficiálnej prevádzke. Platba by sa uskutočniť dala, ale veci by zatiaľ išli trochu komplikovaným a dosť zdĺhavým spôsobom. Bude tak lepšie chvíľu počkať, veď nový rok tu bude onedlho.

Na Slovensku bude možné platiť aj iPhonom, prichádza služba Apple Pay!
3 (60%)1
.