Od hlavy až po päty

Cieľom je zbaviť sa stresu, pretože vystresovaná a preťažená žena môže ťažko pôsobiť príťažlivo.
Kúpeľ
Nič nefunguje tak protistresovo a uvoľňujúco ako horúci kúpeľ. Vedia to aj Ázijčanky, a preto si vo vani aspoň raz denne poležia. Pridajte si do kúpeľa penu z lotosového kvetu a na chvíľu pustite všetky starosti z hlavy.wellness.jpg
Peeling
Počas kúpeľa nastáva čas na peeling. Slúži na prekrvenie pokožky a odstraňovanie odumretých pleťových buniek, a či už ho vykonávate nasucho špeciálnou masážnou hubou, alebo namokro s peelingovými prípravkami, vždy masírujte smerom k srdcu. Raz týždenne si doprajte peeling tváre.
Výživa pre pokožku
Po očiste tela je čas dopriať pokožke tú správnu výživu. Nakŕmte ju krémami a balzamami s výťažkami z bambusu, sóje, hodvábu, kokosového masla, zeleného a bieleho čaju či morských rias. Zvláčnia a hydratujú vašu pleť, rozprúdia lymfu a spevnia štruktúru pokožky, záleží iba na tom, aké si vyberiete.
Vlasy
Na tie si Ázijčanky špeciálne potrpia. Majú ich lesklé a pevné, a aby boli aj tie vaše také, používajte prípravky s obsahom kokosového oleja či bambuckého masla.
Čajový rituál
„Radšej tri dni bez jedla ako jeden deň bez čaju,“ hovorí staré čínske porekadlo. Čaj je v tejto krajine najobľúbenejším nápojom, lieči zvnútra i zvonka a obsahuje množstvo vitamínov a antioxidantov. Zaraďte ho do svojho denného harmonogramu tiež, pričom uprednostnite jeho zelenú či bielu odrodu a sypané balenie.
Chodenie naboso
Najrýchlejšia metóda, ako sa zbaviť stresu. Ak máte doma hrubý a tvrdý koberec, skúste po ňom chvíľu chodiť bosá. Ešte silnejší účinok má chodenie po oválnych kameňoch, tak ako to praktizujú ženy v Ázii. Stimulujú tak reflexné body na svojich chodidlách a príjemné uvoľnenie nastáva prakticky okamžite.masáž hlavy.jpg
Omladzujúca masáž tváre
Pre Japonky je taká prirodzená ako pre nás čistenie zubov. Vyhladzuje vrásky, rozjasňuje pleť a omladzuje celú tvár. Ak ju navyše spojíte s nanesením výživnej pleťovej masky, znásobíte jej účinok. Postupujte takýmto spôsobom: Najprv si vyčistite pleť a jemným štipkaním prekrvte pokožku na tvári. Potom naneste pleťovú masku a začnite so samotnou masážou. Vždy postupujte smerom zvnútra von a zdola nahor. Začnite ju preto na krku a plochami oboch dlaní pokračujte nahor. Potom prostredníky a prstenníky priložte ku koreňu nosa a hlaďte pokožku cez nozdry k lícnym kostiam. Bruškami prstov prejdite na čelo a smerujte od koreňa nosa k spánkom až po líniu vlasov. Spánky masírujte jemne končekmi prstov a postupne zosilňujte tlak, až prejdete k brade. Tú masírujte jedným vodorovným ťahom. Počas celého trvania masáže sa snažte byť uvoľnená a myslite iba na svoje ruky, ktoré vám kĺžu po tvári.