Pozitívny vplyv počítačových hier

Počítačové hry sú v dnešnom svete na veľmi vysokej úrovni a hádam neexistuje dieťa, ktoré by s nimi nemalo skúsenosti.

Štvorročné deti si dokážu zapnúť počítač a bez problémov pustiť ich obľúbenú hru. Je to správne? Malo by sa dieťa v tomto mladom veku venovať počítačovým hrám? Túto otázku si kládlo mnoho rodičov a odpoveď je dodnes nejasná. Vedci tvrdia, že to deťom napomôže v koordinácii a rýchlom rozhodovaní, avšak kam to dotiahne dieťa, ktoré presedí celý deň za počítačom?
radost ze hy na pc
Deťom by sme to nemali zakazovať, ale ani ich v tom podporovať. Treba kontrolovať čas, ktorý strávia hraním alebo im to dovoľovať len ako odmenu, za splnenie domácich úloh a podobne.

Ďalším problémom je výber počítačovej hry. Je dokázané že u mladých chlapcov, ktorí sa venujú hraniu rôznych akčných a násilných hier, sa prejaví agresivita v dospelosti. Avšak spomínané hry ponúkajú niečo čo vám iné hry neposkytnú. Schopnosť vedieť sa rýchlo rozhodnúť. V dnešnom hektickom svete, kde každého tlačí čas, a ľudia nevedia čo skôr, je táto schopnosť viac než cenná.

Ďalším druhom hier sú hry strategické alebo tzv. ťahové hry. Tieto u dieťaťa rozvíjajú schopnosť sústrediť sa na dôležité rozhodnutia, a zachovať pokojnú hlavu v neľahkých časoch.

Rôzne hry typu “simulator games“ majú taktiež veľa pozitívnych faktorov. Deti v mladom veku zistia ako sa ovláda auto, ako pracuje žeriav alebo bager a podobne.

Mnoho ľudí, ktorí začali v mladom veku obchodovať na burze, hrali takisto hru typu simulátora, kde sa učili ako to funguje s akciami a podobné veci, ktoré ich mali pripraviť na ďalšiu etapu ich života.
pákový ovladač
Keď sa opýtate mladých ľudí prečo hrajú počítačové hry, odpovedia vám, že to je pre nich taký malý únik z reality. No dnešné hry sú tej realite stále viac a viac podobné. Tiež Vás zaujíma ako to bude vyzerať o pár rokov?

Pozitívny vplyv počítačových hier
3.7 (73.33%)3